پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

– مقدمه

امروز تأثیر مواد معدنی در بخش های مختلف صنعتی کاملا مشخص شده و پایه رشد و توسعه صنایع به شمار می­رود­، ذخایرمعدنی هر کشور،­تأثیر مهمی در استقلال صنعتی آن داشته همچنین درافزایش درآمدهای کشور و تولید ناخالص  داخلی تأثیر مهمی دارند. طلا به عنوان یک شاخص حساس نسبت به شرایط ملی و بین المللی معین مانند تورم و یا جنگ مطرح می باشد  .برای مثال درد وسه دهه اخیر به گونه عیان قیمت طلا و نفت تا حد زیادی به موازات یکدیگر تغییر کرده می باشد را برتمندل ،برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال  1999میلادی می­گوید: طلا فلز بسیار ارزشمند وتکیه گاهی برای کشورهایی می باشد که درنظام پولی جهان نه عضو منطق  یورو هستند و نه عضو منطق دلارچگونگی بهره گیری از طلا در  آینده به تحول نظام پولی بین المللی بستگی دارد. وی می­گوید:هنگامی که یورو و یا دلار در وضعیت مناسبی نباشند ، طلا پشتوانه تضمین می باشد. طلا امروزه به عنوان اصلی ترین مبنای مبادلات تجاری درآمده و در بین ملل صنعتی جهان به صورت پشتوانه رسمی یا غیررسمی برای پول ملل مختلف مطرح می باشد و بانکهای مرکزی آنرا به عنوان ذخیره  پولی نگهداری می­کنند .منحنی افزایش قیمت طلا ، خود به خود اهمیت و ارزش آنرا میرساند . کارشناسان  معادن آفریقای جنوبی اعتقاد دارند که قیمت طلا هیچ وقت کاهش نمی­یابد و صنعت طلا همواره سود سرشا ر به بار می­آورد. در این پژوهش­، روشهای مختلف تولید طلا مورد مطالعه قرار گرفته و با در نظر داشتن شرایط و موانع موجود بهترین روش انتخاب خواهد گردید و در این فصل به تبیین روشهای مختلف تولید طلا پرداخته شده می باشد.

 

 2-2- طلا

عنصر فلزی می باشد که کلا” به رنگ زرد دیده می­گردد اما اگر به دقـت جدا گردد می تواند سیاه، قرمز سیریا ارغوانی باشد.شاید بتوان گفت این فلز زیباترین عنصر و چکش خوار ترین و قابل انعطاف ترین فلز شناخته شده می باشد.در واقع یک اونس طلا را می­توان با چکش کاری به یک ورقه 300 فوت مربع تبدیل نمود.طلا که فلزی نرم می­باشد برای استحکام بیشتر اغلب با فلزات دیگر آلیاژ می­گردد. طلا یک رسانای خوب حرارتی و الکتریکی می باشد که تحت تاثیر هوا وسایر معرفها قرار نمی­گیرد.این فلز تا حد زیادی در برابر حرارت، رطوبت وبیشتر عوامل فرساینده مقاوم می باشد و پس بهره گیری از آن در سکه و جواهرات بسیار مناسب می باشد.

رنگ طلای جامد و محلولهای کلوئیدی تیره رنگی که( اغلب ارغوانی) می توان از آن تهیه نمود،به این علت می باشد که فرکانس پلاسمون این عنصر در دامنه مرئی هست که موجب انعکاس نورهای زرد و قرمز و جذب نور آبی می گردد.طلای بومی معمولا”دارای 8 تا 10 درصد نقره می باشداما اغلب این مقدار بیشتر می باشد.هرچه مقدار نقره بیشتر گردد رنگ طلا سفیدتر و جرم مخصوص آن کمتر می­گردد.

آلیاژ آن با مس به رنگ قرمز، با آهن به رنگ سبز وبا آلومینیم ارغوانی می­باشد.جواهراتی که در شرق آمریکا با ترکیباتی از طلای رنگین به توریستها فروخته می گردد به نام طلای Black Hills دادو ستد می گردد. حالات اکسیداسیون معمولی طلا شامل 1+و3+ می باشد (احمدی و همکاران ، 1385، ص78)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد