عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

تاریخچه جهانی طلا

طلا( از واژه سانسکریت Jval ؛ آنگلوساکسون gold ؛ لاتین aurum که همگی به معنی« طلا» هستند) را از دوران باستان شناخته و به ارزش بالای آن پی بردند.هیروگلیف مصری از 2600 قبل از میلاد این فلز را توصیف کرده و در کتاب عهد عتیق بارها به طلا تصریح شده می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

زمان زیادی می باشد که طلا یکی از گراقیمت ترین فلزات به حساب آمده و قیمت آن در تاریخ معیاربسیاری از پولهای رایج میباشد(تحت­ عنوان پایه طلا شناخته می گردد).از طلا بعنوان نمادی برای پاکی،ارزش، سلطنت و مخصوصا” نقشهایی که ترکیبی از این ویژگیها می باشد بهره گیری می گردد. نخستین هدف کیمیاگران تولید طلا از سایر مواد مانند سرب بود- اگرچه کیمیاگران هیچگاه موفق به این کار نشدند­، گیمیاگران نشانه طلا را دایره و نقطه ای در وسط می دانند و همچنین نشاه ستاره شناسی هم هستباعث ایجاد علاقه به کار با مواد شدند که این امر پایه های شیمی امروز را به وجودآورد.در بسیاری از مسابقات به نفر اول مدال طلا ،به نفر دوم نقره و به نفر سوم برنز جایزه می دهند.بیشترین مقدار طلا در جهان در بانک مرکزی دولت فدرال آمریکا هست.­

در طی قرن نوزدهم هر جا ذخایر بزرگ طلا کشف می گردید ،هجوم طلا رخ می داد. مانند هجوم طلای کالیفرنیا ، کلرادو ، اتاگو ، استرالیا ، هیلزو کلوندایک(همان منبع ، ص81).

 

2-4- تاریخچه طلا در ایران

طلا فلزی گرانبها می باشد که در زبانهای فارسی به زر معروف می باشد. زر مانند فلزاتی می باشد که از زمانهای باستان مورد بهره گیری بشر قرار گرفته می باشد. احتمال می­رود در آغاز ریزه­های براق آن در کنار رودخانه ها جلب توجه کرده باشد­.داستانهای قدیمی درمورد زر فراوان می باشد. می­گویند حضرت سلیمان (­ع­) برای ساختن معبد اورشلیم احتیاج به مقدار زیادی طلا داشت و برای این مقصود عده ای را روانه اوفیر نمود که بعضی از مورخین محل آنرا در کنار نیل و بعضی آنرا در اتیوپی (­حبشه­) نوشته اند و عده ای آنرا در سواحل شرقی عربستان و جزایری که حالیه اسم بحرین دارند دانسته اند . به هر حال قدیمی ترین محلی که از زر آن در تاریخ­، نام برده شده می باشد­، اوفیر می باشد­.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد