عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

تاریخچه طلا در ایران

طلا فلزی گرانبها می باشد که در زبانهای فارسی به زر معروف می باشد. زر مانند فلزاتی می باشد که از زمانهای باستان مورد بهره گیری بشر قرار گرفته می باشد. احتمال می­رود در آغاز ریزه­های براق آن در کنار رودخانه ها جلب توجه کرده باشد­.داستانهای قدیمی درمورد زر فراوان می باشد. می­گویند حضرت سلیمان (­ع­) برای ساختن معبد اورشلیم احتیاج به مقدار زیادی طلا داشت و برای این مقصود عده ای را روانه اوفیر نمود که بعضی از مورخین محل آنرا در کنار نیل و بعضی آنرا در اتیوپی (­حبشه­) نوشته اند و عده ای آنرا در سواحل شرقی عربستان و جزایری که حالیه اسم بحرین دارند دانسته اند . به هر حال قدیمی ترین محلی که از زر آن در تاریخ­، نام برده شده می باشد­، اوفیر می باشد­.

دانشمندان عقیده دارند که تاکنون از پوسته زمین قریب 95000 تن طلا استخراج شده که این مقدار از یک میلیونیم حجم موجود در پوسته زمینه، کمتر می باشد (ذخیره طلای پوسته زمین را پانصد میلیونیم درصد برآورد کرده اند) تنها در آب اقیانوسها قریب یک میلیارد تن طلا هست . البته همه طلای موجود در پوسته زمین قابل بهره برداری نیست. شاردن، از معادن طلای نزدیک تبریز نام می برد و می نویسد مدت مدیدی می باشد که استخراج آن موقوف شده می باشد زیرا معلوم گردید که عایدات حاصله تکافوی مخارجش را نمی کند .

در دوره قاجاریه و مخصوصا در زمان امیرکبیر اقداماتی برای بهره برداری از معادن طلا به اقدام آمد . از معدن طلای موته واقع در نزدیک دلیجان در این دوره بهره برداری شده می باشد.

پس از مشروطیت ، امتیاز معدن طلای آستانه اراک در ازنا ، به اشخاص واگذار گردید( سال 1328 ه ق ) اما نتیجه­ای از آن به دست نیامد(واعظی پور ، 1378).

 

2-5-تاریخچه صنعت طلا سازی در ایران

از آنجائیکه کشور ایـران از لـحاظ جغرافیایی بر روی کمربند معدنی جهان قـرار دارد و از ذخائــر عظیم فلـزات وکانی های با ارزش برخــوردار می باشد. بنابر این از نقـطه نظر تاریــخی همین موضوع موجبـات گسترش دانش وصنعت فلــز کاری از ایـــران به سایــر منــاطق جهــان رافراهم ساخته ، بطوری کــه ساکنین مصر، بابل ،هندوجیحون باتمام پیشرفتهایی که در عصر خود داشتند نتوانستند در این زمینه بر ایرانیان پیشی بگیرند .صنعت طلا وجواهر وساخت وتولید زیور آلات ومصنوعات فلزات قیمتی ایـران در این ارتباط سرآمد کشورهای جهان می باشد.

آثار هنری بسیار ارزشمند وگرانبها ئی که امروزه مــوزه های معتبر داخلی وخارجی ومجموعه های خصوصی کلکسیونر های معروف دنیا رادر سراسر جهان زینت بخشیده می باشد بیانگر این حقیقت میباشد که طلا وجواهرسازان ایرانی در ادوار مختلف تاریخی چه پیش از اسلام و چه بعد از آن در ساختن اشیاء، تزئینی وزیور آلات گرانبها از مهارت خارق الـعاده ای برخوردار بوده اند وامروزه هر بیننده ای که آنها در موزه های معروف بین المللی نظاره مینماید خلاقیت وتوانمندی حیرت برانگیزسازندگان ایرانی این اشیاء راتحسین می کند

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید