دانلود پایان نامه ارشد رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 شناسایی و رتبه بندی عوامل کلاهبرداری از شرکتهای بیمه ای و راهکارهای پیشگیری از آن در استان لرستان

قسمتی از متن پایان نامه :

. تاریخچه جرم کلاهبرداری

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

انتشار جرم کلاهبرداری به بعد از جنگ جهانی دوم برمی گردد. از نظر تاریخی عنوان (Furtum) در حقوق قدیم رم به معنای سلب مال غیر، شامل سرقت، خیانت در امانت و کلاهبرداری بوده می باشد. اولین بار عنوان کلاهبرداری (Escroquerie) پس از انقلاب فرانسه در سال 1791 میلادی با تصویب قانون جزای انقلابی در متون قانونی وارد گردید و قوانین سایر کشورها و مانند ایران نیز از مقررات مذکور الگو گرفت.(لواف پور، 1392،39).

در ایران با تصویب ماده 300 قانون جزای عرفی در پنجم جمادی الاول 1325 ه.ق که از ماده 405 قانون جزای فرانسه الهام گرفته بود، کلاهبرداری با مفهوم امروزی آن وارد حقوق کشور گردید. در سال 1304 ه.ش ماده 238 قانون مجازات عمومی جایگزین ماده مذکور و در سالهای 1352 و 1362 نیز با اندک تغییراتی وارد قانون مجازات عمومی و قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) گردیده در سال 1367 براساس ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجازات جرم مذکور تشدید گردید و به رغم آنکه مقنن در قانون تعزیرات مصوب 1375 فصل یازدهم را به عنوان (ارتشاء و ربا و کلاهبرداری) اختصاص داده می باشد، هیچگونه حکمی در مورد کلاهبرداری اظهار نکرده می باشد و ارجاع قانونگذار در ماده 592 قانون اخیرالذکر به ماده سه قانون تشدید نیز مؤید آن می باشد که نظر بر اجرای قانون تشدید داشته می باشد. به موجب رأی وحدت رویه شماره 594 مورخ 1/9/1373، مجازات مرتکبین اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری، به جرایم در حکم کلاهبرداری نیز تسری یافته می باشد.(لواف پور،1392،31).

پیشینه کلاهبرداری در بیمه دقیقاً معین نیست و نمی توان گفت که کلاهبرداری بیمه از چه تاریخی شروع گردید؛ اما در چند دهه اخیر کلاهبرداری های بیمه ای شدیداً توسعه یافته اند. به گونه کلی در سراسر جهان هر ساله مبلغی در حدود 60 میلیارد پوند یا 100 میلیارد دلار به جیب متقلبان سرازیر می گردد. به بیانی دیگر به گونه متوسط از هر 100 پوندی که بیمه گر  بابت خسارت پرداخت می کند، 8 پوند آن به کلاهبرداری تعلق می گیرد. (منفرد، 1391 ،6).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1- 3- 1. هدف اصلی

شناسایی و رتبه بندی عوامل کلاهبرداری از شرکتهای بیمه ای و راهکارهای پیشگیری از آن در استان لرستان که باعث گردد شرکت های بیمه هزینه هایشان کمترشود و در نتیجه منجر به ارائه خدمات باقیمت پایین تر به بیمه گذاران گردد زیرا که کلاهبرداری هزینه های شرکتهارا بالاتر می برد و آنهامجبورندکه کسری بودجه شان را از بیمه گذاران جبران کنند.

1- 3- 2. اهداف فرعی

1-تاکید برآموزش مستمر پرسنل و مسئولین شرکت های بیمه و بهره گیری از فن آوری روز دنیا که منجربه شناسایی بهتر و صحیح تر عوامل کلاهبرداری بیمه می گردد .

2-برخورد مناسب کارمند با بیمه گذاران در پرداخت به موقع خسارت به آنها باعث اعتماد شان به بیمه و درنتیجه منجر به پیشگیری از کلاهبرداری می گردد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : شناسایی و رتبه بندی عوامل کلاهبرداری از شرکتهای بیمه ای و راهکارهای پیشگیری از آن در استان لرستان  با فرمت ورد