عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

انواع ذخائر طلا

ذخائر عمده طلا را می توان به صورت زیر تقسیم بندی نمود :

1.ذخائر اسکارن­: هنگامی که توده ماگمایی به بخشهای جامد فوقانی پوسته زمینه نفوذ می کند معمولا باعث تبلور مجدد­، دگرسانی و پدیده جانشینی در کانی­های تشکیل دهنده آنها می­گردد­. نفوذ توده آذرین­، بیشترین اثر را در سنگ­های کربناته دارد. نتیجه این اقدام به عنوان دگرگونی آذرین تلقی می­گردد­. چنانچه در دگرگونی مجاورتی موادی از توده نفوذی به سنگ میزبان افزوده گردد­، کانسارهای اسکارن پدید می­آیند .

ذخائر طلای اسکارن کمیابند­، این ذخائر در شوروی­، امریکا­، کانادا­، مکزیک ، جمهوری دموکراتیک کره و … شناخته شده اند­. این گونه ذخائر معمولا بوسیله اسکارن آهکی معمولی­، با ترکیب نارسنگ پیروکسن معرفی می شوند که در معرض هیدراسیون توأم با رسوب سولفیدهای دربردارنده طلا قرار گرفته اند­.

ذخائر هیدروترمال: ذخائر طلای هیدروترمال گسترش زیادی دارند ­طبقه بندی این ذخائر به صورتهای گوناگون انجام گرفته می باشد(روزکوف، 1973 – بورودایوسکایا ،1978). در طبقه بندی این ذخائر برای عمق انها ، اهمیت بیشتری قائل شده اند انها این ذخائر را به صورت زیر تقسیم بندی کردند :

الف : ذخائر هیدروترمال عمیق( 10-5 کیلومتر و بیشتر)

ب : ذخائر هیدروترمال متوسط ( 5/1-5 کیلومتر )

ج : ذخائر هیدروترمال کم عمق ( نزدیک به سطح – کمتر از 5/1 کیلومتر )

همه ذخائر هیدروترمال فازهای متعددی دارند :

الف : فازهای اولیه­، معمولا از نظر طلا فقیرند.

ب : فازهای میانی­، غنی از طلا می باشند و به آنها فازهای تولید کنند یا مولد نام برده اند.

ج : فاز نهایی­، کمترین مقدار را از نظر تمرکز طلا، دارا می­باشند.

کوشش در زمینه تقسیم بندی ذخائر طلای هیدروترمال بر مبنای دما موفقیت آمیز نبوده می باشد زیرا در حقیقت ، دما فلزهای  تولید کننده بیشتر ذخایر بین 150تا 250 درجه سانتی گراد متغیر می باشد.

در اینجا ذخائر هیدروترمال به دو گروه ولکانوژنیک و پلوتونوژنیک تقسیم می­شوند که از نظر شرایط تشکیل، وجود و ترکیب سنگ معدنی با هم ذاتا متفاوتند­. ترکیب سنگ معدنی در ذخائر هیدروترمال عبارتست از :

طلا – کوارتز ، طلا– سولفید ، طلا – کوارتز – سولفید ، طلا – کوارتز – کالسدونی– سولفید ، طلا – نقره – کوارتز – آدولار ، طلا – کوارتز – آرسنوپیریت ، طلا – کوارتز – آنتیموان ، طلا – کوارتز – بیسموتین ، طلا – باریت و طلا – کربنات.

2.ذخائر هیدروترمال پلوتوژنیک: این تیپ از ذخائر طلا با باتولیت­های گرانیتوئیدی مرحله میانی سیکل ژئوسیکلینالی و ادخالهای کوچکی­، از سنگهای متخلخل آتشفشانی مربوط به مرحله نهایی و یا بعضی از ادخالهای سنگهای آتشفشانی متخلخل که در طی فعالیت مجدد پلاتفرم جایگزین شده اند­، همراه اند.

این ذخائر در گرانیت­ها و آلکالی گرانیت های ژئوسیکلینالی و پلاتفرم و ماگماتسم آلکالی گرانیت همه دوره­های فلززدایی، گسترش دارند .

سنگ معدنی ، اکثرا دارای ترکیب کوارتزی ساده ، ساخت رشته ای یا ریسمانی­، بافت گرانولار می­باشد .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد