عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

– کشورهای اصلی تولید کننده طلا

آفریقای جنوبی

در حدود 43000 تن طلا در آفریقای جنوبی استخراج شده که 37 در صد تولید شمش طلای جهان را به خود اختصاص داده می باشد.( ایرل امی ، 2000)

آمریکا
در سال 1900 آمریکا سردمدار تولید طلا به اندازه 119 کیلوگرم در سال بود که 31 درصد از کل تولید طلای دنیا را دربر می‌گرفت. در رده‌های بعدی، استرالیا، کانادا و روسیه قرار داشت و در آن وقت آفریقای جنوبی، طلایی تولید نمی‌نمود. در آن وقت ایالت کلرادو 36درصد از تولید طلای آمریکا را به خود اختصاص ‌داد و ایالت نوادا که اکنون تولید کننده بزرگی می باشد، تنها 3درصد از تولید طلای آمریکا را تامین می‌نمود. افزایش تولید طلا در ایالت نوادا در سال‌های بعدی در پی ابداع روش جدید سیانیدشویی استحصال طلا از نهشته‌های کم عیار، در اواخر دهه60 ممکن گردید.بعد از سال 1991 آمریکا از نظر اندازه تولید، پس از آفریقای جنوبی قرار گرفت. در آن وقت اندازه تولید آمریکا در 5 دهه اخیر برای اولین بار از روسیه بیشتر گردید. ده‌ها معدن پلاسری بزرگ در آلاسکا هست که تولیدکننده بخشی از طلای آمریکا هستند.

بخش اندکی از طلای آمریکا محصول فرعی فرآوری دیگر معادن بویژه معادن مس می‌باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

با وجود کاهش حدود 10 میلیون دلار در بخش فعالیت‌های اکتشافی طلا در آمریکا، از سال 1999 تا 2000 سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف خارج از آمریکا برای سومین بار به اندازه 16.8% افزایش پیدا نمود.

در سال 2000 ایالات متحده با 353 تن طلا، دومین تولیدکننده بزرگ دنیا بود که 14 درصد از تولید جهانی را به خود اختصاص می‌داد. ارزش طلای آمریکا در همین سال در حدود 3.2 میلیارد دلار بوده می باشد.

آفریقای جنوبی رتبه اول و کشورهای استرالیا، چین و کانادا به ترتیب رتبه‌های سوم تا پنجم را داشتند در این سال ایالت نوادا 4/3 از تولید طلای آمریکا را تامین می‌نمود. حال آنکه کلرادو تامین‌کننده3% از کل تولید آمریکا بود.استرالیادر سال 1999، تولید در معادن طلای استرالیا با کاهش 2 درصدی مواجه گردید، هرچند که در رتبه این کشور که سومین تولید کننده طلای دنیا بود تغییری ایجاد نکرد. از 296.4 تن طلای بهره‌برداری شده در سال 2000 بخش غربی، شمالی و کوئینزلند بترتیب 70 و 8 و 12 درصد از تولید طلای استرالیا را به خود اختصاص داده بودند. تولید طلای غرب استرالیا بیشتر در نزدیکی کارگورلی[1]واقع بود. دفتر آمار استرالیا گزارش نمود که هزینه اکتشاف طلا در استرالیا در طی فصل دوم سال 2000 افزایش یافته می باشد.

[1]-Kargoureli

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد