پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

چین
اندازه تولید طلای چین در سال 2000 در حدود 180 تن بوده که نسبت به سال قبل 4% افزایش داشته می باشد. این مقدار تولید از 1200 معدن حاصل شده می باشد. در این سال بانک مرکزی چین 395 تن ذخیره طلا داشته می باشد.

کانادا
در کانادا تا کنون تقریبا 7600 تن طلا تولید گردیده می باشد . از میان پنج تولید کننده مهم طلا در جهان کانادا آخرین منطقه ای می باشد که مورد توجه جویندگان طلا در مقیاس بین المللی واقع شده .اولین رکورد اکتشاف طلای پلاسر در کانادا در خاوری ترین بخش Townships واقع در ایالت Quebec بود که در خلال سال 1930 به وقوع پیوست.

کانادا در سال 1999 با افت 2درصدی و اندازه 154 تن که از 33 معدن طلا استخراج می‌گردید، به مقام پنجمین تولیدکننده طلا تنزل پیدا نمود. گشایش مجدد معدن ردلیک[1]() در شمال غرب انتاریو در ماه آگوست پس از 4 سال تعطیلی به علت مشاجرات و اختلافات کارگران موضوع سال در معدنکاری طلای کانادا بود ( ایرل امی ، 1999).

روسیه
در سال 1999 تولید طلای روسیه با افزایش 11 درصدی به 140 تن رسید و این کشور را در زمره ششمین تولیدکننده طلا جای داد. آزادسازی صنعت طلا پس از بحران 1998 افزایش چشم‌گیری نشان داد و به بسیاری از بانک‌های تجاری فرصت داد که در این زمینه مجوز لازم برای مبادلات طلا را دریافت‌ کنند. بخش اعظم طلا با 5% عوارض صادراتی بانک مرکزی در بخش کانی‌های ارزشمند و کنستانتره صادر می گردد ( ایرل امی، 1999).

ازبکستان
تولید طلای ازبکستان در سال 1999 به اندازه 6% افزایش پیدا نمود و به حدود 85 تن رسید. این افزایش حاصل استخراج بالای شرکت نیومونت گلد[2]از معدن مورونتائو[3]در بخش زرافشان می باشد. این مقدار افزایش تولید (17تن( طلا در سال1999 در حدود 45% بالاتر از سال 1998 و خیلی بالاتر از سال 1995 می‌باشد.

[1]-Red like

[2]– Newmont gold

[3]-Muruntau

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد