عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

دانه بندی و خردایش

به مقصود ایجاد جایگاه لازم برای انجام عملیات شیمیایی سنگ معدن بایستی طوری خرد و آسیاب گردد که ذرات میکرونی طلای موجود در سنگ معدن در وضعیتی قرار گیرد که حداقل یک سطح آزاد جهت ترکیب با مواد شیمیائی را در ذره سنگ معدن پیدا نماید . برای دستیابی به چنین موقعیتی در آزمایشگاه سایز مورد نظر دانه بندی که بهترین حالت را در ترکیبات شیمیائی ایجاد می نماید مشخص می­گردد و لذا خط صنعتی مربوط به خردکردن و آسیاب کردن بر مبنای اطلاعات بدست آمده از آزمایشگاه طراحی می گردد.

بمنظور دستیابی به ارتباط های بین مرحله خردکردن ، آسیاب کردن و هیدروسیکاونها آغاز آزمایشاتی را جهت پیدانمودن درجه سختی سنگ معدن انجام می دهد که این آزمایشات باندایندکس نامگذاری گردیده می باشد .­توسط باندایندکس سایز دانه بندی سنگ معدن در مرحله خردکردن مشخص می گردد همچنین سایز آسیاب گلوله ای و زمان لازم برای رسیدن به سایز دانه ها باندازه های میکرونی مورد نظر تعیین می گردد (اورعی ، 1380).

 

2-17- مرحله آسیاب کردن

در طرح بهره برداری سیستم آسیاب کردن مواد معدنی پس از مرحله خردایش می باشد این بخش از سیستم 24 ساعته اقدام نموده و خوراک آن از سیلوی ذخیره تأمین می گردد .

با در نظر داشتن ظرفیت بهره برداری توسط یک نوار نقاله لاستیکی که در زیر سیلو نصب می گردد مواد معدنی بطور خودکار با وزن معینی با یک زمان بندی مشخص وارد آسیاب گلوله ای یا میله ای می­گردد قسمت فیدرسیلو به سیستم ویبره مجهز می باشد که در صورتی که مشکلی در زمان تخلیه مواد صورت گیرد با ایجاد لرزش گرفتگی برطرف گردد . مواد معدنی با یک وزن معینی که مناسب با ظرفیت اسیاب گلوله ای می باشد وارد آسیاب شده و در آنجا به آن آب اضافه گردیده و آسیاب شروع بکار نموده و مواد را خرد می کند . زمانی که مواد خرد و آسیاب می شوند سایز ذرات سنگه رفته رفته کوچکتر شده و به اندازه های میکرونی می رسد براثر کوچک شدن ذرات وزن آنها کم شده و لذا به صورت دوغ آب همراه با آب از دهانه خروجی آسیاب خارج می گردند و بر اثر وزن و اختلاف سطح وارد یک مخزن می گردند .دوغ آب به وسیله یک پمپ وارد هیدروسیکلون می گردد و هیدروسیکلونها ذراتی را که از سایز دانه بندی مورد نیاز جهت خطتولید بزرگتر هستند بصورت ته ریز مجددا به دهانه ورودی آسیاب گلوله ای یا میله ای ارسال می کند تا مجددا اقدام آسیاب روی آن ذرات صورت گیرد .مقدار آب و مواد معدنی ، نوع مواد معدنی و زمان لازم و سایز مورد نظر از مهمترین عوامل طراحی یک آسیاب گلوله ای می باشد .(همان منبع ، 1380)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد