پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

روش جداکننده ثقلی :

روشی می باشد که در آن برای جداسازی و بازیابی طلا، از اختلاف وزنی ذرات تشکیل دهنده دوغ آب بهره گیری می گردد ، از این روش در صورتیکه ذرات بزرگ طلا در سنگ معدن وجود داشته باشد، بعد از انجام آزمایشهای لازم بر روی نمونه نماینده سنگ معدن، و تعیین ذخیره معدن، چنانچه نتایج آزمایشها، چنین روشی را برای بهره برداری توصیه نماید بهره گیری می گردد( فتحی حبشی، 1382).

روش فلوتاسیون :

یکی از روشهای تغلیظ طلا در کانی فلوتاسیون می­باشد­، در این روش با بهره گیری از ترکیبات خاص و همچنین با بهره گیری از هوا باعث می­شوند که کانیهای حامل طلا شناور و جدا شده و بصورت کف روی سطح آمده و از توده کانی جدا شوند(مقدم ، 1383).

تشویه :

تشویه به معنای برشته کردن می باشد(خالوکاکائی، 1385).

روش غالکاری :

غالکاری ( جداسازی طلا ) از اشیاء فرسوده و قراضه، بدین مقصود از جداسازی طلای آنها از سیستم غالکاری بهره گیری می گردد(احمدی و همکاران ، 1385، ص80 ) .

ملغمه :

زیرا طلای فلزی خاصیت حل شدن و جذب شدن در جیوه فلزی را دارد از این خاصیت بهره گیری کرده و طلای آزاد را از کانیهای دیگر استخراج می­کنند(احمدی و همکاران ، 1385، ص81 ).

سیانوراسیون طلا :

اساس روش سیانیدی این می باشد که محلولهای ضعیف سیانید سدیم یا پتاسیم دارای یک اثر حلالیت ترجیحی بر روی ذرات ریز طلا و نقره فلزی نشان می دهند تا اینکه به مواد دیگری که در کانیهای طلا پیدا نمود می شوند(حسنی پاک ، 1384) .

روش شستشوی کپه ای:

این سیستم همانطور که از نام آن پیداست به معنی روی هم انباشتن نوعی سنگ معدن خلل و فرج داری می باشد که با مواد شیمیایی اقدام شستشوی روی آن انجام می گیرد (حسنی پاک ، 1384).

لیچینگ:

یکی ازروش های فرآوری لیچینگ نام دارد.لیچینگ فرآیند حل کردن مقداری مینرال(جامد)ازیک کانی یا کنسانتره می باشد که معمولاَبایک محلول آبی ازیک عامل لیچ کننده انجام می گردد(شاکری، 1381).

بیولیچینگ

بیولیچینگ روشی برای بهره گیری از میکروارگانیسم­ها برای جدا کردن فلزات باارزش از کانسنگ می­باشد. مخصوصاً برای بازیافت فلزات با عیار پایین مانند طلا بهره گیری می­گردد. بیولیچینگ کانی­های سولفیده روشی صنعتی برای بازیافت طلا از کانسنگ پیریت آرسنیکی و بیولیچینگ مس می­باشد(شاکری، 1381).

بازار :

هر شبکه ای که خرید و فروش کالاها و خدما ت در آن انجام پذیرد .و بازار طلا بازار مبادله طلا به صورت سکه یا شمش میباشد (شاکری، 1381).

بهره وری:

ارتباط بین ستاده حاصل از یک سیستم تولیدی با داده های به کار رفته مانند سرمایه نیروی کار به مقصود تولید ان ستاده می باشد(ILO)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد