عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

اهمیت و ضرورت پژوهش

با در نظر داشتن اینکه فرایند تخصصی شدن در یک زمان طولانی در میان فرهنگها و در زمانهای گوناگون اتفاق افتاد نمی‌توان گفت از چه زمانی طلاسازی به وجود آمده‌می باشد .

طلا به خاطر سکون شیمیایی نسبی که دارد، بیشتر بصورت فلز محلی و ندرتا” به شکل تکه‌های بزرگ پیدا نمود می گردد، اما معمولا” به صورت ذرات بسیار ریزی در بعضی مواد معدنی، رگه‌های کوارتز، سنگ لوح، صخره­های دگردیسی و رسوبات آبرفتی که از این منابع سرچشمه گرفته‌اند، دیده می گردد. طلا بطور گسترده ای پراکنده شده و بیشترهمراه کوارتز یا پیریت می باشد و در کانی‌های پتزیت ، کالاوریت و سیلوانیت با تلوریم ترکیب شده می باشد .این عنصر با روشهای بهره برداری از رسوبات دارای طلا از رسوبات جدا می گردد .استخراج سنگ معدنی طلادار از معادنی که اکتشاف آنها به گونه کامل به اتمام رسیده می باشد، با در نظر داشتن اطلاعات زمین شناسی و معدنی که از طریق عملیات اکتشافی حاصل شده طراحی می­گردد.شکل توده یا رگه­ی ماده­ی معدنی در دل زمین در پایان اکتشافات تکمیلی مشخص و جایگاه آن در ابعاد مختلف سطحی و عمقی معین می گردد. در صورتی که معدن از دو بخش زون اکسیده و سولفیدی تشکیل شده و نظر این باشد بخش اکسیده به روشی جدا از روش مورد نظر جهت استحصال طلا از سنگ­های سولفیدی اقدام گردد

اگرچه طلا در صنعت و هنر بسیار مهم می باشد، این عنصر وضعیت منحصر به فردی نسبت به تمامی کالاها دارد و آن حفظ ارزش خود در دراز مدت می باشد.در ایران توجه خاصی به فرآوری طلا نشده می باشد و ذخایر قابل توجهی در نواحی گوناگون کشور مانند زرشوران تکاب، آق دره تکاب و کوه زر دامغان وجود دارند که هر یک ویژگی­های خاص خود را داشته و بایستی از روش های ویژه ای برای استحصال طلای آنها بهره گیری نمود. بایستی این نکته را نیز در نظر گرفت که فرایندهای  تولید طلا ، با مشکلاتی همراه می باشد که بایستی با در نظر داشتن آنها بهترین فرایند انتخاب گردد که اهمیت انجام این پژوهش می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد