عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

اکتشاف معادن طلا

وجود کارهای قدیمی معدنی در کانسارهای شناخته شده­، بشر را در مورد نحوه پیجویی و اکتشاف و استخراج سنگ معدن طلا و نهایتا استحصال طلای فلزی از سنگ معدن به تفکر وا می­دارد­، زیرا با دقت در کانسار طلا­، که کارهای قدیمی در­آن انجام گرفته می باشد این نتیجه حاصل می گردد که پیشینیان­، زمین شناسان و معدنکاران بسیار خوبی بوده اند . زیرا با در نظر داشتن عیار کم ماده معدنی و پراکنده بودن آن ، طلا با چشم غیرمسلح قابل رؤیت نبوده و تنها از روی علائم و نشانه های زمین شناسی و تکتونیکی ( زونهای آلتره ، گسلهای حاوی مواد معدنی پرعیار ) بایستی پی به وجود معدن برد . معهذا آنان این محلها را شناسایی و با در نظر داشتن وسائل بسیار ابتدایی معدن کاری ، که در اختیار داشته اند ، اقدام به استخراج ماده معدنی کرده و حتی الامکان کوشش کرده اند که باطله برداری را به صورت حداقل انجام دهند­، سپس سنگ معدنی استخراج شده را با وسائل بسیار ساده برای جداسازی طلا از سنگ معدن ، پودر و نرم می­کردند­. وجود سرباره­های حاصل از ذوب در اکثر چنین معادنی گویای آن می باشد که بیشتر عملیات ذوب و تهیه شمش طلا را هم ، در همان محیطهای معدنی انجام می داده اند.

بهترین مثال در مورد عملیات بالا وجود آثار کارهای قدیمی در معادن طلای موته اصفهان می باشد . در معادن موته اقدام تمرکز و تجمع ( کنسانتره شدن ) طلا و ایجاد معادن اقتصادی طلا در داخل شکافهای گسله ایجاد شده در سنگهای دگرگونی بسیار قدیم ( پره کامبرین ) صورت گرفته و گسترش طولی ، عرضی و عمقی این معادن متناسب با گسترش گسلهای مذکور در همین ابعاد می باشد لذا برای پیجویی و اکتشاف معادن این منطقه­، نخست لازم می باشد مناطق گسله را شناسایی نمود و در مواردی که بخشی از گسله در مناطق پوشیده قرار دارند تشخیص وجود آنان از طریق شناخت زونها آلتره ( فرسوده ، دگرسان ) میسر می باشد . در این معادن با کمی دقت نظاره می گردد که کلیه کارهای قدیمی در مناطق دگرسان و بر روی گسلهای حاوی مواد معدنی پرعیار قرار دارد . آنان با وسائل ساده کنده کاری­، سنگهای معدنی خرد شده با عیار بالای طلا را که داخل شکاف گسلها را پر کرده اند ، استخراج کرده­، و تا جایی که فاصله دو دیواره گسل اجازه ورود یک بشر را به سختی می داده به صورت حفره روباه خالی کرده اند­.

در داخل همین کارهای قدیمی چند عدد خم گلی پیدا شده که احتمالا برای ذخیره آب کارگران بهره گیری می­شده می باشد ، همچنین تعدادی آسیاب دستی که عبارت از دو تخته سنگ سخت می باشد و در وسط آن سوراخی جهت قراردادن تکه ای چوب تعبیه شده می باشد ، به نحوی که دو تخته سنگ بتوانند بر روی هم ساییده شده و خرده سنگهای معدنی حاوی طلا را نرم و تبدیل به پودر کنند . در یکی از تخته سنگها که احتمالا تکه بالایی بوده و متحرک اقدام می کرده ، سوراخهای دیگری در کناره ها تعبیه شده که در یکی از این سوراخها تکه چوبی به عنوان دسته قرار می گرفته و کارگر با گرفتن این تکه چوب ، قطعه سنگ بالایی آسیاب را بر روی قطعه سنگ پایینی حرکت چرخشی می داده ، و از سوراخ دیگر برای ریختن خرده سنگ در آسیاب بهره گیری می شده می باشد . سنگهای آسیاب مذکور از نوع سنگ گرانیت می باشد که در منطقه ، گسترش قابل ملاحظه ای دارند و در مقایسه با سایر سنگهای منطقه سخت ترند .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد