پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

ذخائر جهانی طلا

کل ذخائر جهانی طلا در دنیا تقریبا 3/1 بیلیون اونس بوده که از آن مقدار، تقریبا 3/2 آن در آفریقای جنوبی قرار دارد و ذخائر کل پایه طلای جهان کلا حدود 4/1 اونس رقم زده شده می باشد.خاطر نشان می گردد که مقصود از ذخائر، ذخائر قطعی و ثابت می باشد و ذخائر پایه شامل مجموع منابعی می باشد که در حال حاضر، اقتصادی، کمی اقتصادی و نیمه اقتصادی می باشند.

اندازه تولید سالانه جهانی طلا در سال 1845 حدود60 تن بود. اولین افزایش چشم‌گیر در تولید جهانی طلا به سال 1849 برمی‌گردد که در آن سال در غرب ایالات متحده کانسارهای طلای زیادی کشف گردید و براساس این اکتشاف سهم ایالات متحده در تولید جهانی طلا از چند درصد به حدود 50 درصد افزایش پیدا نمود. تولید طلا تا سال 1910 طریقه افزایشی نشان می‌دهد اما از سال 1910 تا کمی بعد از جنگ جهانی اول، تولید شدیداً کاهش می‌یابد و تا سال 1925 این طریقه ادامه دارد. از این سال تا شروع جنگ جهانی دوم افزایش چشم‌گیری در تولید جهانی طلا نظاره می گردد که با شروع جنگ جهانی دوم کاهش شدیدی در تولید طلا رخ داد. نیاز به سرمایه برای بازسازی جوامع بعد از جنگ و توسعه آن‌ها، دلیل افزایش تولید در سال‌های بعد از جنگ بود. این افزایش تولید برای بیشتر از دو دهه ادامه داشت به طوری که تولید طلا از 750 تن به حدود 1500 تن در سال رسید و علت عمده این افزایش کشف کانسارهای طلای نوع کارلین بود.

 

Thomson Reuters GFMSمنبع:

شکل 2-2 سهم تولید جهانی طلا

 

2-10- کشورهای اصلی تولید کننده طلا

آفریقای جنوبی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در حدود 43000 تن طلا در آفریقای جنوبی استخراج شده که 37 در صد تولید شمش طلای جهان را به خود اختصاص داده می باشد.( ایرل امی ، 2000)

آمریکا
در سال 1900 آمریکا سردمدار تولید طلا به اندازه 119 کیلوگرم در سال بود که 31 درصد از کل تولید طلای دنیا را دربر می‌گرفت. در رده‌های بعدی، استرالیا، کانادا و روسیه قرار داشت و در آن وقت آفریقای جنوبی، طلایی تولید نمی‌نمود. در آن وقت ایالت کلرادو 36درصد از تولید طلای آمریکا را به خود اختصاص ‌داد و ایالت نوادا که اکنون تولید کننده بزرگی می باشد، تنها 3درصد از تولید طلای آمریکا را تامین می‌نمود. افزایش تولید طلا در ایالت نوادا در سال‌های بعدی در پی ابداع روش جدید سیانیدشویی استحصال طلا از نهشته‌های کم عیار، در اواخر دهه60 ممکن گردید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد