عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

نظریه منشأ پیدایش طلا

بیشتر ذخایر طلا ، دارای منشأ آذرین بوده و یا اینکه از تمرکزهای سطحی ، سرچشمه می گیرند ، و تعداد کمتری از ذخایر طلا بر اثر کنتاکت متاسوماتیسم به وجودمی آیند ، اما ذخایر رگه ای اکثرا در اثر محلولهای هیدروترمال حاصل می­شوند­. بین رگه­های طلادار و سنگهای نفوذی یک ارتباط گسترده هست که پیوند این دو را به وضوح مشخص می­کند. طلا در توده های معدنی از منشأ گرمایی­، همراه پیریت­، میسپیکل کواتز و یاهمراه رودوکروزیت و سایر کانی های منگنز و باریتین تشکیل می­گردد­. رگه های نوع اول ( سولفید طلا­، کواتز طلادار ) توده های معدنی قدیمی و قاعدتا بدون نقره بوده­، و با سنگهای آذرین درونی مربوط هستند ، این رگه ها گاهی با پدیده متاسوماتوز ، بستگی دارند . تمرکزهای مکانیکی ، ذخائر عظیم پلاسری را به وجود می اورند که این پلاسری های طلادار برای استخراج طلا ، امروزه بسیار مهم هستند و در داخل ماسه ها و شنها به همراه سایر فلزات سنگین ، طلا دیده می گردد . مقدار طلا در پلاسرها تا چند دهم گرم در تن نیز می­تواند از نظر اقتصادی مناسب باشد . ذخائر سوپرژن دارای مقدار ناچیزی طلا هستند (همان منبع­، ص1092).

 

2-7-اهمیت اقتصادی طلا

طلا از گذشته‌های بسیار دور، به‌دلیل جلای زیبا، مقاومت بالا پیش روی اکسیداسیون و دیگر عوامل شیمیایی، شکل‌پذیری خوب و کمیابی، در طول تاریخ مورد توجه بشر بوده و دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد.
طلا به عنوان مهمترین استاندارد پولی جهان مطرح بوده و بیشترین مورد مصرف آن، در ساخت سکه و شمش طلا به عنوان ذخایر پولی بین‌المللی می باشد. این فلز به علت زیبایی و مقاومت، به صورت زیورآلات و کارهای هنری نیز بهره گیری می گردد. این فلز همچنین در ساخت لوازم الکترونیکی دقیق مورد بهره گیری می باشد به‌طوری‌که در آینده رده اول مصرف طلا را به خود اختصاص خواهد داد.

فلز طلا به عنوان یک سرمایه ملی و پشتوانه اقتصادی کشور مطرح می‌باشد، پس اطلاع رسانی در مورد آمار قیمت، تولید، ذخیره و … این فلز گران‌بها در ایران در مقایسه با دیگر کشورها، برای برنامه‌ریزی بهتر در جهت استخراج و بهره گیری از آن مفید و حتی ضروری می‌باشد.

ملاحظات استراتژیک

طلا از دیدگاه اقتصادی می تواند استراتژیک تلقی گردد، زیرا خود پشتوانه مالی بوده و در بازارهای جهانی تأثیر ارزنده ای را اعمال می کند.

ذخیره سازی طلا در مراکز مهم دولتی در مواقع بحرانی و اضطراری مهم می باشد) شاکری، 1381).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟
  2. شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد