عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری

قسمتی از متن پایان نامه :

اکتشاف ذخائرآبرفتی ( پلاسرها )

چگونگی پیدایش پلاسر طلا : ذخائر طلای پلاسری ، در نتیجه هوازدگی و تخریب سنگهای طلادار ، حاصل می شوند تغیرات دما ، آب و حلالهای طبیعی ، سنگها را تجزیه و تخریب کرده و طلا را از گانگش آزاد می نماید ، سپس محصولات هوازدگی توسط آبهای جاری حمل شده و  در ضمن تا حد اندازه های کوچکی خرد می شوند پس مقدار طلای بیشتری آزاد می گردد .

طلا به خاطر داشتن جرم حجمی بالا ، در میان توده های سیلت ، ماسه و گراول جایگزین شده و بوسیله جریان رودخانه حمل می گردد بیشتر مواقع ، طلا مانند مواد سبکتر ، به مناطق دورتر حرکت می کند و در زمانیکه سرعت جریان رودخانه برای حمل طلا به نقاط دورتر کافی نیست ، مستقر شده و معمولا در روی سنگ بستر متمرکز می گردد و اصولا جرم حجمی بالای طلا پیش روی اقدام حمل و نقل به ان مقاومتی مشابه دانه­های درشت تر از ماسه می­دهد­. تشکیل پلاسرهای عظیم­، با به وجودآمدن یک سطح مبنای جدید در منطقه که ناشی از تخریب عمیق و شدید سنگهاست­، همراه می­باشد­( احمدی و همکاران ، 1385، ص82).

 

2-15- استخراج معادن طلا

استخراج سنگ معدنی طلادار از معادنی که، اکتشاف آنها بطور کامل با تمام رسیده می باشد با در نظر داشتن اطلاعات زمین شناسی و معدنی که از طریق عملیات اکتشافی حاصل شده طراحی می­گردد.

شکل توده یا رگه ماده معدنی در دل زمین در پایان اکتشافات تکمیلی مشخص و جایگاه آن در ابعاد مختلف سطحی و عمقی معین می­گردد­. در صورتی که معدن از دو بخش زون اکسیده و سولفیدی تشکل شده و نظر این باشد که بخش اکسیده به روشی جدا از روش مورد نظر جهت استحصال طلا از سنگهای سولفیدی اقدام گردد ( در نتیجه محدوده این دو زون هم مشخص شده می باشد ) لذا با در نظر داشتن اطلاعات موجود طرح لازم و مناسب جهت معدن مورد نظر تهیه می گردد . بطور کلی استخراج انواع سنگ معدن طلا به دور روش عمومی روباز و زیرزمینی انجام می‌‌پذیرد. استخراج سنگ معدن از معادن روباز به مراتب سهل‌تر و با سرمایه‌گذاری و هزینه‌های عملیاتی کمتری قابل انجام می‌باشد. در حال حاضر حدود 65 درصد استخراج سنگهای طلادار در آمریکا از معادن روباز و 35 درصد از معادن زیرزمینی صورت می‌گیرد.

مهمترین عواملی که انتخاب بین روشهای استخراج روباز و زیرزمینی را تعیین می‌نماید، هزینه‌های استخراج و بازیافت سنگ معدن می‌باشند. در معادن روباز از آنجائی که هزینه باطله‌برداری و جدا کردن باطله موجود در ذخیره جزء هزینه‌های استخراج به شمار می رود، لذا نسبت باطله‌برداری به سنگ معدن استخراجی بعنوان عامل مقایسه هزینه‌های استخراج به شمار می رود. لذا نسبت باطله‌داری به سنگ معدن استخراجی بعنوان عامل مقایسه هزینه‌های استخراج معادن روباز و زیر زمینی مورد بهره گیری قرار می‌گیرد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1.روشهای فرایند تولید طلا کدامند ؟

  1. 2. عوامل موثر بر انتخاب فرایند تولید طلا چه می باشند؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

.3روش های تولید طلا با در نظر داشتن معضلات تولید و با بهره گیری از فرایند تحلیل سلسله مراتبی دارای چه درجه اهمیتی  می باشند ؟

4.چگونه می توان با بهره گیری از تکنیک تاپسیس فازی بهترین  فرایند تولید طلا را انتخاب نمود ؟

5. نیازها و خواسته های مشتریان  طلا چه می باشند؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها و خواسته های مشتری  با فرمت ورد